Vishay/Dale CRA06P04336K0JTA
CRA06P04336K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P04336K0JTA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 36K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06P04336K0JTA.pdf
Availability of CRA06P04336K0JTA
QUANTITY
CRA06P04336K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P04336K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P04336K0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)