Vishay/Dale CRCW060310R0JNTA
CRCW060310R0JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060310R0JNTA
Brief Description
RES SMD 10 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060310R0JNTA.pdf
Availability of CRCW060310R0JNTA
QUANTITY
CRCW060310R0JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060310R0JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW060310R0JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060310R0JNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW060310R0JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060310R0JNTA Details Description
Related parts for CRCW060310R0JNTA
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAVITY PLUG 2.5MM SYST datasheet.pdf
RES 240 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
20POS MINIFIT ASSY A556920AG1210 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 1.873A 35 MOHM datasheet.pdf
PCI EXPRESS 2X18 POS BK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf