Vishay/Dale CRCW060322K1FKEB
CRCW060322K1FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060322K1FKEB
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060322K1FKEB.pdf
Availability of CRCW060322K1FKEB
QUANTITY
CRCW060322K1FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060322K1FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060322K1FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060322K1FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060322K1FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060322K1FKEB Details Description
Related parts for CRCW060322K1FKEB
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 2CH DARL 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGE .100 16POS DR LOW P datasheet.pdf
1.25MM W-TO-B CONN RCPT TERM datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CRYSTAL 14.7456 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.00062UF 5% 1000VDC AX datasheet.pdf