Vishay/Dale CRCW0603280RFKTA
CRCW0603280RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603280RFKTA
Brief Description
RES SMD 280 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603280RFKTA.pdf
Availability of CRCW0603280RFKTA
QUANTITY
CRCW0603280RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603280RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603280RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603280RFKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603280RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603280RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0603280RFKTA
RES ARRAY 7 RES 680 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.4A 84 MOHM SMD datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TPS54872 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 115V datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 80MA SC70-5 datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SCR FAST SW 150A 1000V TO-93 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 5W T18 datasheet.pdf