Vishay/Dale CRCW0603825RFKTB
CRCW0603825RFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603825RFKTB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603825RFKTB.pdf
Availability of CRCW0603825RFKTB
QUANTITY
CRCW0603825RFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603825RFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603825RFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603825RFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603825RFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603825RFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603825RFKTB
WASHER SPLIT LOCK M2 STEEL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A TO220-5 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.4V SC-82AB datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 37POS PANEL TIN datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 48HTSSOP datasheet.pdf
POT 47K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.8A 41 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 435MA 250 MOHM TH datasheet.pdf