Vishay/Dale CRCW0805130RFKTA
CRCW0805130RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805130RFKTA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805130RFKTA.pdf
Availability of CRCW0805130RFKTA
QUANTITY
CRCW0805130RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805130RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805130RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805130RFKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805130RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805130RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0805130RFKTA
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
BERGSTRIP 0.100" HEADER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
02P MTA156QUAD CONN ASSY 18AWG datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 229 TYP datasheet.pdf
26500 2C 2#16 P BY RECP WC datasheet.pdf
47UF 400V 16X25 datasheet.pdf