Vishay/Dale CRCW080521K5FKEAHP
CRCW080521K5FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080521K5FKEAHP
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080521K5FKEAHP.pdf
Availability of CRCW080521K5FKEAHP
QUANTITY
CRCW080521K5FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080521K5FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080521K5FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080521K5FKEAHP
Related LinksCRCW08052, CRCW080521K5FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080521K5FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW080521K5FKEAHP
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 65A WPAK datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf