Vishay/Dale CRCW08052M37FKEB
CRCW08052M37FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052M37FKEB
Brief Description
RES SMD 2.37M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052M37FKEB.pdf
Availability of CRCW08052M37FKEB
QUANTITY
CRCW08052M37FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052M37FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08052M37FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052M37FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08052M37FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052M37FKEB Details Description
Related parts for CRCW08052M37FKEB
ROUND SPACER 0.085" NYLON 1/16" datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP4T 300MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K FLASH 42DIP datasheet.pdf
TAPE DISPENSER HAND 2" WIDE datasheet.pdf
KEYLK SW-DPDT SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf