Vishay/Dale CRCW12061K43FKTA
CRCW12061K43FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061K43FKTA
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061K43FKTA.pdf
Availability of CRCW12061K43FKTA
QUANTITY
CRCW12061K43FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061K43FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12061K43FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061K43FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12061K43FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061K43FKTA Details Description
Related parts for CRCW12061K43FKTA
IDC CABLE - MDN36K/MC37M/MDN36K datasheet.pdf
RES SMD 1.4M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CERTI-LOK LOCATOR datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
RES 100K OHM 4W 1% RADIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 38X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
HIGH SPEED CONN.1.27 PITCH SMT datasheet.pdf
RES 29K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE BLADE 5A 32V MINI FAST-ACT datasheet.pdf