Vishay/Dale CRCW120624K9FKEAHP
CRCW120624K9FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120624K9FKEAHP
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120624K9FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120624K9FKEAHP
QUANTITY
CRCW120624K9FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120624K9FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120624K9FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120624K9FKEAHP
Related LinksCRCW12062, CRCW120624K9FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120624K9FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120624K9FKEAHP
CONN RCPT 20-24AWG CRIMP 15GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 6.8K OHM 8SIP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 12W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN FPC 27POS .3MM datasheet.pdf