Vishay/Dale CRCW1206422RFKTB
CRCW1206422RFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206422RFKTB
Brief Description
RES SMD 422 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206422RFKTB.pdf
Availability of CRCW1206422RFKTB
QUANTITY
CRCW1206422RFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206422RFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206422RFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206422RFKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206422RFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206422RFKTB Details Description
Related parts for CRCW1206422RFKTB
JUMPER-H1507TR/A2015S/H1507TR12" datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 4MHZ M2P datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 1MM 36POS datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PREMIUM VGA CONNECTION CABLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BLOCK, STRIP DEPTH ADJUST datasheet.pdf
JT 4C 4#16 SKT WALL RECP datasheet.pdf
68UF 250V 16X25 datasheet.pdf