Vishay/Dale CRCW120649K9FKEB
CRCW120649K9FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120649K9FKEB
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120649K9FKEB.pdf
Availability of CRCW120649K9FKEB
QUANTITY
CRCW120649K9FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120649K9FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120649K9FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120649K9FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120649K9FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120649K9FKEB Details Description
Related parts for CRCW120649K9FKEB
FIXED IND 6.8UH 160MA 3.8 OHM datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.8MHZ DDPAK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 37POS HSG datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RDL datasheet.pdf