Vishay/Dale CRCW1206768RFKEB
CRCW1206768RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206768RFKEB
Brief Description
RES SMD 768 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206768RFKEB.pdf
Availability of CRCW1206768RFKEB
QUANTITY
CRCW1206768RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206768RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206768RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206768RFKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206768RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206768RFKEB Details Description
Related parts for CRCW1206768RFKEB
SENSOR TEMPERATURE SMBUS SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C HOTSWAP 1CH 8SO datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 625NM 30MCD RED datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.4A 230 MOHM TH datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf