Vishay/Dale CRCW121026K1FKEAHP
CRCW121026K1FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121026K1FKEAHP
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121026K1FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121026K1FKEAHP
QUANTITY
CRCW121026K1FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121026K1FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121026K1FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121026K1FKEAHP
Related LinksCRCW12102, CRCW121026K1FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121026K1FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121026K1FKEAHP
RES SMD 560 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.42 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC TRPL DIFF TXRX 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 1000X250MM datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
BTS STD 59 3 ASY C datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf