Vishay/Dale CRCW12102K21FKEAHP
CRCW12102K21FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12102K21FKEAHP
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12102K21FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12102K21FKEAHP
QUANTITY
CRCW12102K21FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12102K21FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12102K21FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12102K21FKEAHP
Related LinksCRCW12102, CRCW12102K21FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12102K21FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12102K21FKEAHP
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 360 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 12POS SCKT datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 8SLOT 5POS datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 343K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf