Vishay/Dale CRCW121034K0FKEAHP
CRCW121034K0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121034K0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 34K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121034K0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121034K0FKEAHP
QUANTITY
CRCW121034K0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121034K0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121034K0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121034K0FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW121034K0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121034K0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121034K0FKEAHP
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
VARIABLE COVER PLATE & GASKET datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
FILTER LINE CABLES datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 10% 330VAC AXI datasheet.pdf