Vishay/Dale CRCW1210430RJNEAHP
CRCW1210430RJNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210430RJNEAHP
Brief Description
RES SMD 430 OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210430RJNEAHP.pdf
Availability of CRCW1210430RJNEAHP
QUANTITY
CRCW1210430RJNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210430RJNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210430RJNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210430RJNEAHP
Related LinksCRCW12104, CRCW1210430RJNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210430RJNEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210430RJNEAHP
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 169FBGA datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS GOLD datasheet.pdf
KJL 5C 5#16 PIN PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 1.5UF RADIAL datasheet.pdf