Vishay/Dale CRCW121047R0FKTA
CRCW121047R0FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121047R0FKTA
Brief Description
RES SMD 47 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121047R0FKTA.pdf
Availability of CRCW121047R0FKTA
QUANTITY
CRCW121047R0FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121047R0FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121047R0FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121047R0FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121047R0FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121047R0FKTA Details Description
Related parts for CRCW121047R0FKTA
CONN PC PIN CIRC .030DIA TINLEAD datasheet.pdf
IDC CABLE - CPC10S/AE10G/CCE10S datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX M12 2W 2MM NO datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf