Vishay/Dale CRCW1210680KFKEAHP
CRCW1210680KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210680KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 680K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210680KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210680KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210680KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210680KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210680KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210680KFKEAHP
Related LinksCRCW12106, CRCW1210680KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210680KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210680KFKEAHP
DBL WRAP STEEL TY 5/8"SH datasheet.pdf
IC COUNTER SYNC BINARY 16SOEIAJ datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .156 STR TIN datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 54MA 111 OHM TH datasheet.pdf
NYLON RETAINING CLIP datasheet.pdf
BLANK DIE SET M/5 .800 W datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf