Vishay/Dale CRCW12181R62FKEK
CRCW12181R62FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181R62FKEK
Brief Description
RES SMD 1.62 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12181R62FKEK.pdf
Availability of CRCW12181R62FKEK
QUANTITY
CRCW12181R62FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181R62FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12181R62FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181R62FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12181R62FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181R62FKEK Details Description
Related parts for CRCW12181R62FKEK
IC DUAL PCMCIA PWR SWITCH30-SSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V C0G 1210 datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES 430 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
RJ45 CAT5 8P MA BK CABLE 30M datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
COUNTER DIG HOUR IP66 0-999999.9 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf