Vishay/Dale CRCW12184R02FKEKHP
CRCW12184R02FKEKHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12184R02FKEKHP
Brief Description
RES SMD 4.02 OHM 1% 1.5W 1218
Datasheet Download
CRCW12184R02FKEKHP.pdf
Availability of CRCW12184R02FKEKHP
QUANTITY
CRCW12184R02FKEKHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12184R02FKEKHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12184R02FKEKHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12184R02FKEKHP
Related LinksCRCW12184, CRCW12184R02FKEKHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12184R02FKEKHP Details Description
Related parts for CRCW12184R02FKEKHP
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN SOCKET 20AWG SIZE 16 datasheet.pdf
ENCODER MODULE 2CH 400CPR 4MM datasheet.pdf
VACUUM FLUORESCENT DISPLAY datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 254 TYPE D 10POS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMBJ datasheet.pdf
TIP LONG CONCAL 1/32" BULK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 6A datasheet.pdf