Vishay/Dale CRCW201010K0JNTF
CRCW201010K0JNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201010K0JNTF
Brief Description
RES SMD 10K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201010K0JNTF.pdf
Availability of CRCW201010K0JNTF
QUANTITY
CRCW201010K0JNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201010K0JNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW201010K0JNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201010K0JNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW201010K0JNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201010K0JNTF Details Description
Related parts for CRCW201010K0JNTF
TERM BLOCK RCPT 6POS 5.08MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A SMA datasheet.pdf
CONVERT DC/DC SIP 80W 0.75-5.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
WALL MNT BRKT POLE ANT 8" datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf