Vishay/Dale CRCW2010150KJNEF
CRCW2010150KJNEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010150KJNEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 150K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010150KJNEF.pdf
Availability of CRCW2010150KJNEF
QUANTITY
CRCW2010150KJNEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010150KJNEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010150KJNEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010150KJNEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010150KJNEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010150KJNEF Details Description
Related parts for CRCW2010150KJNEF
CONN PLUG 3POS IDC YELLOW RITS datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TAP 50K 24-TSSOP datasheet.pdf
SPEAKER Z=10.2 OHMS PORT ON END datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM48861 datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLAS YELLOW 2/PACK datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 1% 7W 5931 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf