Vishay/Dale CRCW201052R3FKEFHP
CRCW201052R3FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201052R3FKEFHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 52.3 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201052R3FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201052R3FKEFHP
QUANTITY
CRCW201052R3FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201052R3FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201052R3FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201052R3FKEFHP
Related LinksCRCW20105, CRCW201052R3FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201052R3FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201052R3FKEFHP
COMMON MODE CHOKE 100UH PC MT datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 420MA 1.03 OHM datasheet.pdf
RES 3.12K OHM 0.3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
TV 2C 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
10000UF 200V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf