Vishay/Dale CRCW2512130RFKEGHP
CRCW2512130RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512130RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512130RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512130RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512130RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512130RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512130RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512130RFKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW2512130RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512130RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512130RFKEGHP
IC LVDS LINE DVR/RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 2A 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 0.5A SYNC 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf