Vishay/Dale CRCW251215R0DKEGP
CRCW251215R0DKEGP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251215R0DKEGP
Brief Description
RES SMD 15 OHM 0.5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251215R0DKEGP.pdf
Availability of CRCW251215R0DKEGP
QUANTITY
CRCW251215R0DKEGP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251215R0DKEGP
Internal Part NumberEIS-CRCW251215R0DKEGP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251215R0DKEGP
Related LinksCRCW2512, CRCW251215R0DKEGP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251215R0DKEGP Details Description
Related parts for CRCW251215R0DKEGP
FIXED IND 2.8NH 800MA 60 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC CTLR MULTIPHASE VR12 52-QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 1W DO204AL datasheet.pdf
RES 500K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf