Vishay/Dale CRCW251221K5FKTG
CRCW251221K5FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251221K5FKTG
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251221K5FKTG.pdf
Availability of CRCW251221K5FKTG
QUANTITY
CRCW251221K5FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251221K5FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW251221K5FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251221K5FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW251221K5FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251221K5FKTG Details Description
Related parts for CRCW251221K5FKTG
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 270MA 7.2 OHM TH datasheet.pdf
MINI PV CTW 30AU 22-26 AWG datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 15A TO220AB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 7.5A TO263AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 576 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RS 3A RLY SKT W/DIODE datasheet.pdf
DISPLAY LED 0.56" RED CA TH datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf