Vishay/Dale CRCW25122M67FKTG
CRCW25122M67FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122M67FKTG
Brief Description
RES SMD 2.67M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122M67FKTG.pdf
Availability of CRCW25122M67FKTG
QUANTITY
CRCW25122M67FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122M67FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122M67FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122M67FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122M67FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122M67FKTG Details Description
Related parts for CRCW25122M67FKTG
LINE FILTER 6.0MH 1.6A N SERIES datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5MM TOP 10POS datasheet.pdf
CORD MINIGRABBER PATCH 60"YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 165CABGA datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
RES 121 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HAR-BUS HM BOTTOM TOOL HAR-BUS datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW DO213AA datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf