Vishay/Dale CRCW25123K60JNEGHP
CRCW25123K60JNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123K60JNEGHP
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25123K60JNEGHP.pdf
Availability of CRCW25123K60JNEGHP
QUANTITY
CRCW25123K60JNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123K60JNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25123K60JNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123K60JNEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW25123K60JNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123K60JNEGHP Details Description
Related parts for CRCW25123K60JNEGHP
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RP DPX STRAIGHT JUNCTION SHEL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CUTTER CARBIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONN JACK 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf