Vishay/Dale CRCW25123K74FKEGHP
CRCW25123K74FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123K74FKEGHP
Brief Description
RES SMD 3.74K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25123K74FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25123K74FKEGHP
QUANTITY
CRCW25123K74FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123K74FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25123K74FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123K74FKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW25123K74FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123K74FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25123K74FKEGHP
BUMPER ROUND 0.5" DIA BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE DSUB 37POS datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 2.5-18V 10MSOP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN RA datasheet.pdf