Vishay/Dale CRCW25124R30JNEGHP
CRCW25124R30JNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124R30JNEGHP
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25124R30JNEGHP.pdf
Availability of CRCW25124R30JNEGHP
QUANTITY
CRCW25124R30JNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124R30JNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25124R30JNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25124R30JNEGHP
Related LinksCRCW25124, CRCW25124R30JNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25124R30JNEGHP Details Description
Related parts for CRCW25124R30JNEGHP
CONN FFC RCPT HSG 34POS 1.27MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET SYNC BUCK 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 20A 12V datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 5.2VOUT 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf