Bourns Inc. CRM2512-FX-1050ELF
CRM2512-FX-1050ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-FX-1050ELF
Brief Description
RES SMD 105 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-FX-1050ELF.pdf
Availability of CRM2512-FX-1050ELF
QUANTITY
CRM2512-FX-1050ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-FX-1050ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-FX-1050ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-FX-1050ELF
Related LinksCRM2512-F, CRM2512-FX-1050ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-FX-1050ELF Details Description
Related parts for CRM2512-FX-1050ELF
CONN HEADER 34POS .100" DL TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM AC2W-NO datasheet.pdf
CIBB PLUG 15POS W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 55A DPAK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 19C 17#22D 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A PMDS datasheet.pdf