Vishay/Dale CSC04A014K70GPA
CSC04A014K70GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC04A014K70GPA
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 4SIP
Datasheet Download
CSC04A014K70GPA.pdf
Availability of CSC04A014K70GPA
QUANTITY
CSC04A014K70GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC04A014K70GPA
Internal Part NumberEIS-CSC04A014K70GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.390" L x 0.098" W (9.91mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC04A014K70GPA
Related LinksCSC04A0, CSC04A014K70GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC04A014K70GPA Details Description
Related parts for CSC04A014K70GPA
SURGE SUPP THYRISTOR 120V TO-92 datasheet.pdf
MODEM V.34 PARALLEL DATA/FAX 5V datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX NO 6.4MM 12-24VDC datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 20W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SKT datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf