Murata Electronics North America CSTCZ48M0X12RII-R0
CSTCZ48M0X12RII-R0 picture photo
Mfg. Part Number
CSTCZ48M0X12RII-R0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTCZ48M0X12RII-R0.pdf
Availability of CSTCZ48M0X12RII-R0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSTCZ48M0X12RII-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCZ48M0X12RII-R0
Internal Part NumberEIS-CSTCZ48M0X12RII-R0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTCZ48M0X12RII-R0 today.
SeriesCSTCZ48M0X
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type300R
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCZ48M0X12RII-R0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCZ48M0, CSTCZ48M0X12RII-R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCZ48M0X12RII-R0 Details Description
Related parts for CSTCZ48M0X12RII-R0
CBL RIBN 68COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN RECEPT CPC 16POS STD SER 1 datasheet.pdf
TRANS NPN 6V 70MA SOT343N datasheet.pdf
IC REG BUCK 1V 0.6A SYNC SOT23-5 datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 250MW SOD323 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 12K OHM 14SOIC datasheet.pdf