Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-25-8PE-LC
CTVS06RF-25-8PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-25-8PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 8C 8#8(TWIN) PIN PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-25-8PE-LC.pdf
Availability of CTVS06RF-25-8PE-LC
QUANTITY
CTVS06RF-25-8PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-25-8PE-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-25-8PE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-25-8PE-LC
Related LinksCTVS06RF-, CTVS06RF-25-8PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-25-8PE-LC Details Description
Related parts for CTVS06RF-25-8PE-LC
PHOTODIODE BLUE 2.55MM SQ BARE datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMB datasheet.pdf
IGBT 1200V 11A 60W D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190POS .050 SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOUNTING PLATE MP NEXT 45/38 SS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 70W datasheet.pdf
RES 120K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf