Vishay/Sprague CWR26HH226JBGZ\PR
CWR26HH226JBGZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226JBGZ\PR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226JBGZ\PR.pdf
Availability of CWR26HH226JBGZ\PR
QUANTITY
CWR26HH226JBGZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226JBGZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226JBGZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226JBGZ\PR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226JBGZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226JBGZ\PR Details Description
Related parts for CWR26HH226JBGZ\PR
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8TDFN datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 180 I/O 256FBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A datasheet.pdf