Vishay/Sprague CWR26HK106JCFB
CWR26HK106JCFB picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK106JCFB
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK106JCFB.pdf
Availability of CWR26HK106JCFB
QUANTITY
CWR26HK106JCFB Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK106JCFB
Internal Part NumberEIS-CWR26HK106JCFB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK106JCFB
Related LinksCWR26HK, CWR26HK106JCFB Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK106JCFB Details Description
Related parts for CWR26HK106JCFB
CIR BRKR THRM 5A 240VAC ROCKER datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
AT CRIMP HEAD FOR 8 AWG INSUL datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A SOD123 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DSUB 50 F CRIMP NMB CLIN G50 datasheet.pdf