Amphenol Aerospace Operations D38999/20TF18PA-LC
D38999/20TF18PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TF18PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8 TWIN PIN RE
Datasheet Download
D38999/20TF18PA-LC.pdf
Availability of D38999/20TF18PA-LC
QUANTITY
D38999/20TF18PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TF18PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TF18PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TF18PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20TF18PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TF18PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20TF18PA-LC
SWITCH ROTARY MOM NON-SHRT datasheet.pdf
HEAT SHRINK THICK ADH RED.8X6" datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8SO datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 1.5KW 400V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 M32 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf