Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ19PD-LC
D38999/20ZJ19PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ19PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ19PD-LC.pdf
Availability of D38999/20ZJ19PD-LC
QUANTITY
D38999/20ZJ19PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ19PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ19PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ19PD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZJ19PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ19PD-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZJ19PD-LC
CONN SPRING 54POS DUAL .390 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
MIC-MK2 DBL LOCK PLATE 7POS. datasheet.pdf
MULTIMETER CURRENT PLIERS datasheet.pdf
FILTER FOR R88D-WT02HL datasheet.pdf
RES 24.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf
1-3/4" CEILING DROP - IVORY datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS M22910/7-13 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 32VDC ROCKER datasheet.pdf