Amphenol Aerospace Operations D38999/24FH21JN-LC
D38999/24FH21JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FH21JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FH21JN-LC.pdf
Availability of D38999/24FH21JN-LC
QUANTITY
D38999/24FH21JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FH21JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FH21JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FH21JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FH21JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FH21JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24FH21JN-LC
IC VREF SERIES 5V TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 402 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 6A TO220F datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS STR LONG SM datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 121K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf