Amphenol Aerospace Operations D38999/24JF11SA-LC
D38999/24JF11SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JF11SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JF11SA-LC.pdf
Availability of D38999/24JF11SA-LC
QUANTITY
D38999/24JF11SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JF11SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JF11SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JF11SA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JF11SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JF11SA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JF11SA-LC
CONN HEADER .100 SINGL R/A 24POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
SENS 1000PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN PLUG 3P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 20POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf