Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ43JA-LC
D38999/24WJ43JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ43JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WJ43JA-LC.pdf
Availability of D38999/24WJ43JA-LC
QUANTITY
D38999/24WJ43JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ43JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ43JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ43JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ43JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ43JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24WJ43JA-LC
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 80VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
ANT DIPOLE WCP 2.5GHZ RG178 IPEX datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 6X4X1" 4A CRS datasheet.pdf