Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG11HD-LC
D38999/26FG11HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG11HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FG11HD-LC.pdf
Availability of D38999/26FG11HD-LC
QUANTITY
D38999/26FG11HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG11HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG11HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG11HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG11HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG11HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG11HD-LC
RES 51 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTH 25-400MHZ 32-LQFP datasheet.pdf
LCD COG GRAPH 128X64 Y/G TRANSFL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1200V 8A D2PAK datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf