Bel Fuse Inc. DCF37SF179
DCF37SF179 picture photo
Mfg. Part Number
DCF37SF179
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
DSUB 37 F WW .375 FLOA G ZIN
Datasheet Download
DCF37SF179.pdf
Availability of DCF37SF179
QUANTITY
DCF37SF179 Order Process
Ship out your order
Specifications of DCF37SF179
Internal Part NumberEIS-DCF37SF179
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCF37SF179
Related LinksDCF37, DCF37SF179 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
DCF37SF179 Details Description
Related parts for DCF37SF179
JUMPER-H1506TR/A3049G/X 4" datasheet.pdf
IC DIG POT 10K 14-DIP datasheet.pdf
SWITCH DIP AUTO SEALED 4POS 24V datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
AMC-AMC PLG RG-178 250MM datasheet.pdf