Murata Electronics North America DEA1X3D181JN2A
DEA1X3D181JN2A picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3D181JN2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 180PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3D181JN2A.pdf
Availability of DEA1X3D181JN2A
QUANTITY
DEA1X3D181JN2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3D181JN2A
Internal Part NumberEIS-DEA1X3D181JN2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3D181JN2A
Related LinksDEA1X3D, DEA1X3D181JN2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3D181JN2A Details Description
Related parts for DEA1X3D181JN2A
RES SMD 47.5OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 10MSOP datasheet.pdf
CAP MICA 500PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 5.00MM IDC datasheet.pdf
NTC 5000 OHMS 5% 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 1500W datasheet.pdf
18CKT PICOFLEX SMT HEADER datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf