Hirose Electric Co Ltd DF3DZ-15P-2V(50)
DF3DZ-15P-2V(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF3DZ-15P-2V(50)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 15POS 2MM VERT GOLD
Datasheet Download
DF3DZ-15P-2V(50).pdf
Availability of DF3DZ-15P-2V(50)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF3DZ-15P-2V(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF3DZ-15P-2V(50)
Internal Part NumberEIS-DF3DZ-15P-2V(50)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF3
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF3DZ-15P-2V(50)
Related LinksDF3DZ-15, DF3DZ-15P-2V(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF3DZ-15P-2V(50) Details Description
Related parts for DF3DZ-15P-2V(50)
Crystal 29.4912MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 260A TO-220AB datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 51.18UH SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 66W 3.3VOUT 20A PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 WW datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ TTL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 8UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf