TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W23-21BB
DTS26W23-21BB picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W23-21BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT
Datasheet Download
DTS26W23-21BB.pdf
Availability of DTS26W23-21BB
QUANTITY
DTS26W23-21BB Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W23-21BB
Internal Part NumberEIS-DTS26W23-21BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationB
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W23-21BB
Related LinksDTS26W, DTS26W23-21BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W23-21BB Details Description
Related parts for DTS26W23-21BB
CONN EDGECARD 60POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 279MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8"-50M BLACK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CORD PIN datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf