ECS Inc. International ECS-3961-320-AU-TR
ECS-3961-320-AU-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-3961-320-AU-TR
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ECS-3961-320-AU-TR.pdf
Availability of ECS-3961-320-AU-TR
QUANTITY
ECS-3961-320-AU-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-3961-320-AU-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-3961-320-AU-TR
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-3961-320-AU-TR
Related LinksECS-3961-, ECS-3961-320-AU-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-3961-320-AU-TR Details Description
Related parts for ECS-3961-320-AU-TR
RES SMD 21 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG GREEN 100' datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
DIP CABLE 14POS datasheet.pdf