Alt EP1C3F100C8
EP1C3F100C8 picture photo
Mfg. Part Number
EP1C3F100C8
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Cyclone FPGA Family IC
Datasheet Download
EP1C3F100C8.pdf
Availability of EP1C3F100C8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1C3F100C8 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C3F100C8
Internal Part NumberEIS-EP1C3F100C8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1C3F100C8 today.
SeriesEP1C3F10
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C3F100C8
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C3F100C8
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1C3, EP1C3F100C8 Datasheet, Alt Distributor
EP1C3F100C8 Details Description
Related parts for EP1C3F100C8
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 32V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 80MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
DSUB F SCREW LOCK ASSBLY datasheet.pdf
SPRING datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 12V 6UDFN datasheet.pdf