Panasonic Electronic Components ERG-2SJ330
ERG-2SJ330 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ330
Brief Description
RES 33 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ330.pdf
Availability of ERG-2SJ330
QUANTITY
ERG-2SJ330 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ330
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERG
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ330
Related LinksERG-2, ERG-2SJ330 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ330 Details Description
Related parts for ERG-2SJ330
RES SMD 270 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 12A 600V TO220AB datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE SET SCREW 1POS datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 250V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 4.1A 29 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 11VC 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD RF LNA SKY67153-396LF datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 25V T/H datasheet.pdf